zdjęcie: Trwa remont polkowickiej kładki, która od dekady służy mieszkańcom do bezpiecznej komunikacji nad dawną obwodnicą miasta / fot. nadesłane
Od dziesięciu lat polkowiczanie mogą bezpiecznie, pieszo przekraczać tzw. dwupasmówkę, co jest wielkim udogodnieniem, szczególnie dla mieszkańców Polkowic Dolnych. Lata użytkowania zrobiły jednak swoje. Nadszedł czas na remont.
Na bieżące naprawy wykonawca ma sześć miesięcy, a ostateczny termin ich zakończenia to maj 2024. Wszystko wskazuje jednak, że prace zakończą się znacznie wcześniej. Zgodnie z przekazanym harmonogramem prac wykonawca zakłada zakończenie robót do końca marca 2024.

– Dbamy o to, by stan techniczny kładki spełniał wszystkie normy i umożliwiał bezpieczne użytkowanie przez polkowiczan. Zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego wykonywany jest podstawowy przegląd obiektu nie rzadziej niż raz w roku – mówi Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice.

Obecne prace są efektem wykonania tego przeglądu. Wykonawca deklaruje sprawne i szybkie wykonanie prac, tak żeby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze – dodaje.

Jeśli warunki pogodowe będą w miarę sprzyjające, w najbliższym czasie przeprowadzane będą naprawy m.in. urządzeń odwadniających. Wyremontowane zostaną urządzenia elektryczne znajdujące się na obiekcie oraz oczyszczone tereny nasypów i skarp.

Nie planuje się w najbliższym czasie zamknięcia kładki dla ruchu pieszych. Jedynymi utrudnieniami będą sporadyczne przewężenia przy naprawach urządzeń. W dalszym terminie, prawdopodobnie na przełomie lutego i marca (dokładny termin jest uzależniony od warunków atmosferycznych), konieczne będzie wyłączenie kładki z ruchu na kilka godzin, o czym mieszkańcy zostaną odpowiednio wcześniej poinformowani.

2024-06-24 19:00
Kino Polkowickiego Centrum...