12 styczeń 2023

Drogówka namierzyła kierowcę wytypowanego przez kryminalnych

zdjęcie: Drogówka namierzyła kierowcę wytypowanego przez kryminalnych / fot. KPP w Polkowicach
fot. KPP w Polkowicach
Po pościgu ulicami Przemkowa policjanci zatrzymali 62–letniego kierowcę renault. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, usiłował uciec policyjnemu patrolowi, co w świetle posiadanych przez funkcjonariuszy informacji nie było zaskoczeniem. Ostatecznie mimo, że mężczyzna opuścił samochód i próbował zbiec pieszo to policjanci byli górą. Okazało się, że na zatrzymanym ciążyła decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. Co więcej policjanci potwierdzili też wcześniej uzyskane informacje o tym, jakie zabronione substancje uciekinier może posiadać w samochodzie.

Na ulicach Przemkowa policyjny patrol drogówki podjął kontrolę kierującego dostawczym renault. Policjanci mieli wcześniej informację od kolegów z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach dotyczącą tego samochodu i przewożonych nim zabronionych substancji. Wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne radiowozu początkowo spowodowały, że wytypowany przez policjantów samochód zwolnił, jednak po chwili kierowca docisnął pedał gazu i za nic nie chciał się zatrzymać.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, by po chwili na wysokości ulicy Ratuszowej zobaczyć jak kierowca opuszcza samochód i wbiega do pobliskiej klatki schodowej. Policjanci nie odpuścili, dogonili, a następnie obezwładnili uciekiniera, którym okazał się 62-letni mieszkaniec Przemkowa.

Zatrzymany mężczyzna przyznał policjantom, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ zostało mu odebrane prawo jazdy. Drugim z powodów były przedmioty, które policjanci znaleźli w samochodzie podejrzanego. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby w postaci papierosów, tytoniu i alkoholu bez znaków akcyzy, co dla Skarbu Państwa mogło oznaczać stratę 2,6 tysiąca złotych.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy