19 wrzesień 2022

Następny „Senior Online” zaplanowany na 3 października – odwiedź kanał internetowy polkowickiej Policji i dowiedz się jak teraz działają oszuści

zdjęcie: Następny „Senior Online” zaplanowany na 3 października – odwiedź kanał internetowy polkowickiej Policji i dowiedz się jak teraz działają oszuści / fot. KPP w Polkowicach
fot. KPP w Polkowicach
Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się w pierwszy poniedziałek października, w godzinach od 9.00 do 9.30. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach będą po wakacyjnej przerwie łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego województwa. Koncepcja "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa.
REKLAMA

3 października 2022 roku w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Link do spotkania jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych z poziomu oficjalnego kanału YouTube Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Polkowice
4°C
wschód słońca: 07:45
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach

kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Zespół Szkół im. Narodów...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-13 20:00
miejsce
Kino Polkowickiego Centrum...
wstęp biletowany