18 styczeń 2023

Pod wpływem narkotyków i z podrobionym prawem jazdy po polkowickich drogach

zdjęcie: Pod wpływem narkotyków i z podrobionym prawem jazdy po polkowickich drogach / fot. KPP w Polkowicach
fot. KPP w Polkowicach
Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Mundurowi mieli zastrzeżenia zarówno do mężczyzny siedzącego za kierownicą jak i pojazdu niemieckiego producenta. 36-latek znajdował się pod wpływem narkotyków, a prawo jazdy, które okazał funkcjonariuszom, było podrobione.
REKLAMA

Funkcjonariusze z polkowickiej drogówki zatrzymali na ekspresowej "trójce" do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla 36-latka zatrzymaniem. Pierwsze, co wzbudziło podejrzenia policjantów to prawo jazdy, które okazał kierowca. W Centralnej Ewidencji Kierowców funkcjonariusze nie znaleźli informacji, aby kontrolowany przez nich mężczyzna posiadał jakiekolwiek uprawnienia do kierowania pojazdami, choć 36-latek szedł w zaparte, że zdał egzamin na terenie Włoch. Kilka chwil później okazało się, że dokument jest podrobiony. Kierowca sam zresztą na dalszym etapie czynności przyznał, że prawo jazdy, które przekazał policjantom nie jest autentyczne i zostało kupione.


To jednak nie był koniec ujawnionych przez policjantów naruszeń obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze ze względu na nienaturalne zachowanie 36-latka poddali go badaniu na obecność narkotyków. W tym przypadku narkotest wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem metamfetaminy.

Mieszkaniec Chocianowa odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, a także posługiwanie się podrobionym dokumentem. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Polkowice
-2.2°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 16:58
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach

kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury, Polkowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Kino Polkowickiego Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 15:30
miejsce
Kino Polkowickiego Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-11 20:00
miejsce
Centrum Kultury, Polkowice, ul....
wstęp biletowany