11 styczeń 2023

Podejrzany w rękach policjantów - Zniszczył dach w Dalkowie powodując straty na ponad 2 tysiące złotych

fot. KPP w Polkowicach
Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia i kierowanie gróźb karalnych. 31-latek swoim działaniem zdemolował dach jednego z budynków przypałacowego folwarku w Dalkowie i spowodował straty przekraczające 2 tysiące złotych. Teraz za popełnione przestępstwa mieszkaniec gminy Przemków odpowie przed sądem. Podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj nad ranem policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na dachu jednego z budynków w Dalkowie, w gminie Przemków znajduje się mężczyzna, który demontuje i niszczy dachówkę. Właściciel zauważył sprawcę przestępstwa, który na jego widok dodatkowo zaczął kierować wobec niego groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia.

W wyniku podjętych działań policjanci ostatecznie zatrzymali 31-latka podejrzewanego o popełnienie wymienionych przestępstw. Obecnie trwa szacowanie poniesionych strat, ale już teraz wiadomo, że zatrzymany zrzucił z dachu około 600 dachówek, a starty finansowe przekroczą 2 tysiące złotych.

31-latek, który w chwili zatrzymania był pod wyraźnym wpływem alkoholu, a alkomat po jego badaniu wykazał wartość odpowiadającą 2,3 promila, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Mężczyzna na obecnym etapie prowadzonego postępowania przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednocześnie nie potrafiąc wytłumaczyć swojego zachowania. Za przestępstwa uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Polkowice
-2.1°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 16:57
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach

kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Centrum Kultury, Polkowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Kino Polkowickiego Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 15:30
miejsce
Kino Polkowickiego Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-11 20:00
miejsce
Centrum Kultury, Polkowice, ul....
wstęp biletowany