20 wrzesień 2022

Policjanci egzekwują nowe przepisy: Jeszcze jeden punkt karny i straci prawo jazdy

zdjęcie: Policjanci egzekwują nowe przepisy: Jeszcze jeden punkt karny i straci prawo jazdy / fot. KPP w Polkowicach
fot. KPP w Polkowicach
Policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym i jednocześnie w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, przekroczyła prędkość o ponad 35 km/h, a ponadto zdecydowała się na bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Mieszkanka Chocianowa w rozmowie z policjantami stwierdziła, że po prostu spieszyła się do pracy.
REKLAMA

Polkowiccy funkcjonariusze patrolując jedną z dróg w Trzebnicach na terenie gminy Chocianów, zwrócili uwagę na kierującą, która jadąc swoim chevroletem przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 35 km/h. Zanim jednak policjanci zdołali zatrzymać 61-latkę do kontroli, ta popełniła kolejne, jeszcze poważniejsze wykroczenie. Mieszkanka Chocianowa nie zauważyła w lusterkach radiowozu i rozpoczęła manewr wyprzedzania innego samochodu na przejściu dla pieszych.

Ostatecznie funkcjonariusze chwile później skutecznie zmniejszyli nadmierną prędkość samochodu kierującej do zera. Kobieta w rozmowie z mundurowymi na swoje usprawiedliwienie stwierdziła, że spieszy się do pracy. Nałożone przez policjantów mandaty w łącznej kwocie 2300 złotych oraz 24 punkty karne, które im towarzyszą, zapewne ostudzą zapędy mieszkanki Chocianowa do dalszej niebezpiecznej jazdy.

Od 17 września bieżącego roku wszedł w życie mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od daty uregulowania mandatu. Punkty karne będą kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie jak wcześniej po roku i nie od dnia popełnienia wykroczenia, lecz od daty zapłacenia mandatu. Nie ma już także możliwości uczestniczenia w organizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego szkoleniach redukujących punkty karne. Tak więc w przypadku 61-latki jakikolwiek popełnione w najbliższych dwóch latach wykroczenie skutkujące nałożeniem mandatu z choćby jednym punktem karnym, będzie skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Polkowice
4°C
wschód słońca: 07:45
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach

kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Zespół Szkół im. Narodów...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-13 20:00
miejsce
Kino Polkowickiego Centrum...
wstęp biletowany