kategoria: Na Sygnale
13 listopad 2022

Policjanci eliminują z ruchu kierowców nieposiadających uprawnień

zdjęcie: Policjanci eliminują z ruchu kierowców nieposiadających uprawnień / fot. KPP w Polkowicach
fot. KPP w Polkowicach
Choć do końca dłuższego niż zwykle weekendu pozostało jeszcze kilka godzin, to już teraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wyeliminowali z drogi trzech kierowców, którzy nigdy nie powinni wsiąść "za kółko" jakiegokolwiek samochodu poruszającego się po drodze.

Już wczoraj policyjne statystyki dotyczące nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu polkowickiego zyskały kolejne dwa nazwiska. Mimo surowych kar i informacji w mediach, amatorów jazdy, którym z różnych przyczyn zostały odebrane uprawnienia niestety jak widać nie brakuje.

W mnioną sobotę pierwszego z trójki wymienionych kierowców zatrzymali policjanci z Chocianowa, którzy na ulicy Pocztowej namierzyli osobowe audi. Kierowcą samochodu niemieckiego producenta okazał się 22-latek z aktywnym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi wydanym w tym roku przez Sąd Rejonowy w Lubinie. Kolejne zatrzymanie tego samego dnia było dziełem dzielnicowych z Grębocic, którzy w Komornikach zatrzymali 51-latka i jego volkswagena. Na mężczyźnie ciążyła decyzja Starosty Kłodzkiego o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Trzeci z mężczyzn został zatrzymany dziś, kilka minut po północy. 23-latek z Polkowic przejeżdżał przez Chocianów, a konkretnie ulicę Trzebnicką, gdzie spotkał tamtejszych funkcjonariuszy. Kierowca, podobnie jak drugi z wymienionych mężczyzn zatrzymanych na terenie Chocianowa, nigdy nie powinien zasiąść za kierownicą samochodu. W jego przypadku lubiński Sąd również orzekł zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że kierowanie samochodem mimo orzeczonego sądowego zakazu jest zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za zachowanie sprawcy polegające na prowadzeniu pojazdu po cofnięciu uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy