19 wrzesień 2022

Policyjni piłkarze z Polkowic ze srebrnymi medalami

fot. KPP w Polkowicach
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zajęli drugie miejsce w pierwszej edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Polkowiczanom na osłodę finałowej porażki pozostaje fakt, że post. Dawid Szymański, który na co dzień pełni służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym polkowickiej jednostki, został wybrany najlepszym piłkarzem zawodów. W zmaganiach wzięło udział dziewięć drużyn.

W zmaganiach grupowych polkowiccy funkcjonariusze w pokonanym polu pozostawili reprezentacje Komendy Miejskiej Policji w Jelenie Górze, Wydziału Kryminalego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz zaznali goryczy porażni z zespołem reprezentującym Komendę Powiatową Policji w Kłodzku.

W półfinale, po pełnym emocji i dramaturgii meczu, który zakończył się rezultatem 2:1, nasi policjanci pokonali gospodarzy turnieju z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wchodząc tym samym do wymarzonego finału turnieju. Tam na nich czekała już drużyna Komendy Miejskiej Policji z Wałbrzycha.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, jak przystało na finał tak mocno obsadzonego turnieju. Drużyna z Polkowic miała swoje okazje do strzelenia gola, jednakże ostatecznie musiała uznać wyższość zespołu z Wałbrzycha przegrywając 2:0.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy