Polkowiccy policjanci skontrolują busy i ciężarówki

zdjęcie: Polkowiccy policjanci skontrolują busy i ciężarówki / fot. KPP w Polkowicach
fot. KPP w Polkowicach
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w najbliższą niedzielę poprowadzą działania pn. "Truck & Bus" na drogach powiatu polkowickiego. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami czy busami.

Policjanci w czasie prowadzonych działań zwrócą uwagę przede wszystkim na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Funkcjonariusze sprawdzają między innymi czy liczba pasażerów nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli będą poddawane również pojazdy wykonujące transport towarów.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy