11 sierpień 2022

Posiadał znaczną ilość marihuany. Wpadł w ręce Policji

fot. KPP w Polkowicach
Mowa o 32-letnim mężczyźnie z gminy Przemków, którego w dniu 22 lipca 2022 r. zatrzymali polkowiccy kryminalni. Policjanci znaleźli przy nim 46,85 grama suszu konopi tzw. marihuany. Z uwagi na znaczną ilość narkotyku śledczy badają sprawę pod nadzorem prokuratury.

Praca operacyjna polkowickich kryminalnych zaowocowała zabezpieczeniem znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna do którego się udali posiadał w swoim mieszkaniu susz roślinny ziela konopi innej niż włóknista, znanej nam jako marihuana. Duża ilość środków odurzających dawała przypuszczenie, że sprawca dzielił się posiadanym suszem z innymi osobami. Poczynione ustalenia potwierdziły owe przypuszczenie, za co zatrzymany osobno odpowie przed sądem.

Winowajca usłyszał łącznie cztery zarzuty, tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających, dwukrotnego nieodpłatnego udzielania narkotyku oraz udzielenia go w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna nie przyznał się tylko do ostatniego z zarzucanych mu czynów. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Przypominamy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności, podobnie jak sprzedaż narkotyków, natomiast za udzielanie ich nieodpłatnie – do 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Bartosz Łopatka
p. o. Oficera Prasowego