12 listopad 2021

Włamywacz w rękach kryminalnych

fot. KPP w Polkowicach
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 44-latka, który dopuścił się szeregu kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padły kosmetyki, biżuteria i drobny sprzęt agd z domostw znajdujących się w gminie Gaworzyce. Zatrzymany usłyszał trzy zarzuty i teraz grozi mu nawet 10 lat pobytu w więziennej celi.
REKLAMA

Kryminalni z Polkowic sumiennie pracowali nad sprawą włamań, do których doszło pod koniec sierpnia i na początku października bieżącego roku w domach znajdujących się na terenie gminy Gaworzyce. Te sumienne wykonywane czynności służbowe przyniosły ostatecznie oczekiwany od początku efekt. Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informację na temat wspomnianych kradzieży z włamaniem. Ten sam sprawca po udanej sierpniowej próbie włamania, w której straty wynikające ze zniknięcia kosmetyków, biżuterii i drobnego sprzętu agd oszacowano na 5200 złotych, jeszcze dwukrotnie próbował dopuścić się podobnego czynu, usiłując przedostać się do wnętrza kolejnego domu. W tych dwóch, kolejnych przypadkach przestępcy nie udało się na szczęście sforsować zabezpieczeń.

Podczas swojej pracy funkcjonariusze odzyskali część ukradzionych rzeczy oraz wytypowali mężczyznę, który zabrał je prawowitemu właścicielowi. Policjanci ustalili tożsamość 44-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce i po zebraniu niezbędnego w sprawie materiału dowodowego zatrzymali wytypowanego w sprawie mężczyznę, który wybudzony ze snu i przykryty grubą stertą kołder, trafił prosto do policyjnej celi. Podejrzanemu za przestępstwa kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach