13 marzec 2024

zdjęcie: Warszawskie studio gier Mighty Koi wkracza na światową scenę i rzuca rękawicę potentatom / fot. nadesłane
Dwie nowe gry, oparte na adaptacjach klasyki komiksu i literatury fantastycznej – „Thorgal” i „Nocny Wędrowiec” – to oferta od warszawskiego studia gier Mighty Koi. Wielonarodowy zespół deweloperów z dumą prezentuje zapowiedzi dwóch nowych i bardzo oczekiwanych przez graczy tytułów.
Mighty Koi, warszawskie studio gier założone w 2022 roku, od samego początku wyznacza sobie ambitne cele w rozwijaniu rynku gamingowego w Polsce i na świecie. Zespół ponad stu ekspertów już teraz stanowi konkurencję dla liderów branży, dążąc do osiągnięcia sukcesu poprzez innowacyjność i wysoką jakość produktów. Zespół ekspertów, połączonych w dążeniu do sukcesu, łączy w sobie młodość i kreatywność z doświadczeniem weteranów branży. Wśród kluczowych postaci w Mighty Koi znajdują się: Cedric Danneels (Badai Namco, FromSoftware), Kiryl Drazdowich (Wargaming), Rafał Gosieniecki (Konami, Square Enix), Alex Kozyrev (Wargaming), Sergey Dovgan (Wargaming), Maciej Zawitaj (Ubisoft), Paweł Pernak, Bartłomiej Kubiak i wielu innych. Ta ekipa doświadczonych profesjonalistów gwarantuje wysoką jakość produktów oraz efektywną realizację ambitnych planów biznesowych.

W tym samym czasie ogłaszamy dwa nowe tytuły, nad którymi intensywnie pracujemy. Pierwszy z nich, „Nocny Wędrowiec”, to gra typu soulslike oparta na kultowej powieści Jarosława Grzędowicza. Gra będzie wyróżniała się innowacyjnym systemem walki i wciągającą fabułą, co stanowi istotny element przewagi konkurencyjnej. Natomiast „Thorgal”, będący adaptacją legendarnego komiksu autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a, oferuje graczom możliwość wcielenia się w rolę słynnego wikinga Thorgala Aegirssona. Ta przygodowa gra z elementami RPG może stanowić poważną konkurencję dla „Wiedźmina 4” – mówi Karolina Majdzińska, prezes zarządu studia Mighty Koi.

„Nocny Wędrowiec”, oparty na powieści „Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, stanowi czterotomową sagę, która innowacyjnie łączy science fiction z elementami dark fantasy. Uznawana jest za szczytowe osiągnięcie autora powieści takich jak „Popiół i Kurz” czy „Księga jesiennych demonów”. Seria ta zdobyła uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków, co potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in. nagrody Zajdla, Nautilusa i Sfinksa. Z kolei „Thorgal”, oparty na kultowym komiksie autorstwa polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme'a, to seria, która zachwyciła świat, bo została przetłumaczona na osiemnaście języków i sprzedana w ponad dwudziestu milionach egzemplarzy.

W mediach oraz w branży gamingowej wielokrotnie spekulowano na temat gry opartej o historię Thorgala, ale jednak to Mighty Koi obiecuje stworzenie produkcji, która pozwoli wcielić się graczom w rolę najsłynniejszego wikinga. Gra nawiązuje do niezwykle popularnej w ostatnich latach tematyki związanej ze światem wikingów, ale wierzymy, że zainteresujemy tym tytułem także fanów twórczości Grzegorza Rosińskiego, zarówno tych, którzy pasjonowali się jego komiksami w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jak i obecnie, bo seria jest niezwykle popularna wśród nastolatków. Chcielibyśmy, aby gra łączyła pokolenia – dodaje Marcin Grzegórski, dyrektor ds. strategii w studiu Mighty Koi.

Zarówno „Thorgal”, jak i „Nocny Wędrowiec” to produkcje oparte na silniku Unreal Engine 5 wraz z własnymi rozszerzeniami, które wykorzystują najnowsze technologie, takie jak fotogrametria czy sztuczna inteligencja, aby przynieść graczom niezapomniane doznania. W trakcie tworzenia obu tytułów Mighty Koi kieruje się inspiracją płynącą z japońskiego karpia koi, widząc w nim symbol siły, determinacji i rozwijającego się potencjału, co odzwierciedla się w ich dążeniu do osiągnięcia sukcesu na rynku gier poprzez innowacyjność, zaangażowanie i ambicję. Studio wspierają Mastercard, AMD, Nvidia, Mediatoon, Egmont i Fabryka Słów, co może zapowiadać wiele dodatkowych atrakcji i produktów pochodnych.

Więcej informacji:
oficjalna stronę studia:www.mighty-koi.com lub na konto steam.