5 styczeń 2023

Policjant z Polkowic wypowiedział słowa roty ślubowania wśród grona nowo przyjętych funkcjonariuszy [VIDEO]

,,Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...)” – m.in. takie właśnie słowa podczas uroczystego ślubowania, wypowiedzieli dziś nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji, a wśród nich funkcjonariusz z Polkowic. Stan osobowy garnizonu powiększył się o 79 policjantów, w tym 28 kobiet, którzy to zostali przyjęci do służby, w ostatnich dniach ubiegłego roku. Funkcjonariusze pojadą teraz na kurs podstawowy do szkół Policji w kraju i później wrócą do swoich jednostek macierzystych.

Garnizon dolnośląski Policji przyjął w swoje szeregi kolejnych nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania policjanci wypowiedzieli podczas uroczystej zbiórki, którą zorganizowano na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu. Akty ślubowania nowoprzyjętym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariusza Bużdygana, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz ścisłej kadry kierowniczej jednostek terenowych Policji z Dolnego Śląska.

Generał podczas swojego wystąpienia przekazał młodym policjantom kilka jakże ważnych słów na temat służby w Policji i wiążącej się z nią odpowiedzialności, już nie tylko za siebie, ale też innych. Życząc bezpiecznej służby i rozwoju zawodowego, porównał ją do czystej karty, którą młodzi policjanci będą teraz sami zapisywać swoimi czynami.

Głos zabrał także asp. szt. Piotr Malon, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, który pogratulował dobrze dokonanego wyboru zawodu pozwalającego rozwijać się w wielu obszarach, dającego stabilność finansową, a także życzył szeroko pojętego bezpieczeństwa każdego dla nich i dla ich bliskich.

Nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.

Wszystkim nowoprzyjętym policjantom gratulujemy podjęcia tej życiowej decyzji, którą wyraźnie wyrazili akces niesienia pomocy innym oraz życzymy powodzenia w następnych latach tej niełatwej, ale niezwykle satysfakcjonującej służby. Kolejne przyjęcia zostały zaplanowane 27 lutego 2023 roku, więc serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do zapoznania się z warunkami służby w Policji. Wszystkie niezbędne informacje mozna uzyskać kontaktując się z Zespołem Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pod numerami telefonów 47-874-72-89 lub 47-874-72-86.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy