22 kwiecień 2024

Policjanci zabezpieczyli trasę polkowickiego półmaratonu i rywalizowali na ulicach naszego miasta

Polkowiccy mundurowi w minioną sobotę zabezpieczali pierwszy w historii gminy Polkowice półmaraton. To była trzecia edycja ATT Run Fun w Polkowicach, w którym wystartowało 131 zawodniczek i zawodników. Biegacze mieli do wyboru i pokonania także 10 i 5 kilometrową trasę, a amatorzy rywalizacje w ramach nordic walking. Na "dychę" rywalizowali nasi policjanci, którzy zwyciężyli w klasyfikacji mundurowej.

W historii polkowickich biegów półmaraton był rozgrywany po raz pierwszy. Trasę biegu, którego start i metę zlokalizowano na stadionie lekkoatletycznym przy ul. 3 Maja w Polkowicach w całości zabezpieczali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Oprócz biegu głównego organizatorzy przygotowali również rywalizację na dystansach 5 i 10 kilometrów, bieg nordic walking, a także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

Polkowiccy policjanci nie tylko zadbali o bezpieczeństwo uczestników oraz użytkowników dróg, ale również sami wzięli udział w rywalizacji. Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach asp.sztab. Drogosz Andrzejewski pokonał 10 tysięcy metrów w czasie 38 minut i 6 sekund. Post. Maciej Dąbrowski przebiegł 10 kilometrów w 40 minut i 45 sekund, a przewodnik psa służbowego st.sierż. Natalia Zasuń-Misiur pokonała "dychę" w 55 minut i 33 sekundy.

Łączny średni czas wspomnianej trójki funkcjonariuszy pozwolił zwyciężyć w mundurowej klasyfikacji drużynowej. Mundurowi z Polkowic w pokonanym polu pozostawili "niebieskie" ekipy z Głogowa oraz z Lubania.