6 lipiec 2022

Jarmark św. Sebastiana z rycerskimi atrakcjami

zdjęcie: Jarmark św. Sebastiana z rycerskimi atrakcjami / fot. UG Polkowice
fot. UG Polkowice
Po raz trzeci, 10 lipca, Jarmark św. Sebastiana zagości na polkowickim Rynku. Będzie to doskonała okazja do odsłonięcia w parku miejskim pomnika księcia Konrada I Głogowskiego.
Jak to na jarmarku, pełno będzie kramów i stoisk z wyrobami przywiezionymi z różnych regionów naszego kraju. Można będzie podziwiać grupy teatralne i mężnych rycerzy, pojedynkujących się w turniejach. Także publiczność będzie miała okazję sprawdzić tam swe umiejętności. A ponadto: m.in. warsztaty kreatywne, pracownia alchemika i pyszna kuchnia rycerska.

O 14.30 przewidziano Turniej Rycerski o Miecz Świętego Sebastiana, o 16.00 natomiast bitwa Rycerze kontra Dzieci. O 17.00 i pół godziny później dwa turnieje – Turniej siłowy Rycerze kontra Publiczność i Turniej Róż. Jeszcze jeden Turniej czeka na zgromadzonych o godzinie 18.30 i będzie on przeznaczony dla najmłodszych. A o godzinie 18.00 Spektakl średniowieczny.
Poza tym jeszcze cała masa atrakcji – dmuchańców, pokazów i możliwości sprawdzenia się w średniowiecznych umiejętnościach rycerskich.

Zanim rozpoczną się jarmarczne atrakcje, w parku miejskim odsłonięty zostanie pomnik Konrada I Głogowskiego – o godzinie 12.30. Jak podaje historia, ten książę piastowski nadał Polkowicom prawa miejskie w 1265 roku. Jest to projekt pn. „Powrót Piasta”, zrealizowany w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

2024-06-24 19:00
Kino Polkowickiego Centrum...