1 grudzień 2023

Do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych dotarł dziś ultranowoczesny, nowiutki tomograf!

Do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych dotarł dziś tomograf. Ze względu na wielkość i ciężar poszczególnych elementów, przetransportowanie sprzętu do pomieszczenia zajęło kilka godzin. Kiedy pierwsi pacjenci będą mogli wykonać badania?
Pod kątem pracowni tomografii komputerowej modernizowana jest część pomieszczeń na parterze przychodni.

Jesteśmy w połowie inwestycji – mówi Paweł Gambal, prezes PCUZ.

Pod tomograf, który dostaliśmy z Agencji Rezerw Strategicznych musieliśmy specjalnie dostosować pomieszczenie, wzmocnić piwnicę, która pod nim jest, zrobić specjalne osłony chroniące przed promieniowaniem, wentylację – wymienia.

Jest to tomograf kardiologiczny, a więc trzy półki wyższy niż planowaliśmy, z czego bardzo się cieszymy.

To bardzo ważny dzień dla polkowiczan w kontekście tego, że można będzie wykonywać wiele badań na miejscu – podkreśla Sebastian Sypko, wiceburmistrz Polkowic ds. gospodarczych.

Sukcesywnie PCUZ zwiększa dostępność różnych usług.

Cała inwestycja ma się zakończyć w lutym przyszłego roku. Potem będą odbiory, kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Tymczasem pacjenci już dopytują i chcą zapisywać się na badania.

Na początku kwietnia powinniśmy przyjmować wszystkich pacjentów, zarówno, mam nadzieję na program gminny, jak i na NFZ – zapowiada prezes Gambal.

Plany związane z rozwojem polkowickiej przychodni są jeszcze większe.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych cały czas doposażane jest w profesjonalny sprzęt – mówi Ewa Kowalik, wiceburmistrz Polkowic ds. społecznych.

Przyjechał tomograf, niebawem będzie USG, a w późniejszym etapie rezonans. Myślę, że będzie to miejsce, w którym nie tylko polkowiczanie będą mogli realizować te zlecenia lekarskie, które są konieczne dla ich zdrowia, a równocześnie będzie to miejsce, gdzie bardzo mocno będziemy stawiać na profilaktykę – dodaje.

Koszt modernizacji pomieszczeń na potrzeby Poradni Tomografii Komputerowej sięga trzech milionów złotych. Prawie drugie tyle wynosi wartość samego sprzętu, przekazanego przez Agencję Rezerw Strategicznych.