27 październik 2021

18 milionów złotych pozyskały Polkowice z Rządowego Funduszu Polski Ład

fot. nadesłane
18 milionów złotych pozyskały Polkowice z Rządowego Funduszu Polski Ład, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Największe w historii Polkowic jednorazowe dofinansowanie zostanie przeznaczone na modernizację basenów zewnętrznych.
REKLAMA
Promesę na rządowe wsparcie przywiózł do Polkowic minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera. Oprócz Gminy Polkowice wsparcie otrzymały Powiat Polkowicki oraz pozostałych pięć gmin wchodzących w skład powiatu. Beneficjentem środków z Funduszu Polski Ład jest także Związek Gmina Zagłębia Miedziowego. To właśnie w siedzibie Związku odbyło się spotkanie samorządowców z przedstawicielem rządu. Podczas spotkania minister Krzysztof Kubów wyraził przekonanie, że przyznane środki będą miały ogromne znaczenie dla samorządów.

Od początku deklarowaliśmy, że wszystkie samorządy otrzymają wsparcie z programu Polski Ład Inwestycje Strategiczne i właściwie ten cel udało się osiągnąć.

Jedynie kilkadziesiąt samorządów na około trzy tysiące w skali kraju nie otrzymały takiego wsparcia, a to z tego powodu, że ich wnioski były ogromne jak na liczbę mieszkańców czy potencjał poszczególnych samorządów. Zagłębie Miedziowe jest ogromnym beneficjentem tych środków. Zliczyliśmy, że to kwota około 300 milionów złotych tylko dla tego regionu – zwrócił uwagę minister Krzysztof Kubów.

Polkowice ze swoimi osiemnastoma milionami są wyróżniającym się beneficjentem rządowego wsparcia.

To kwota rekordowa w historii Polkowic – przyznaje burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. – Wykorzystamy ją na modernizację naszych basenów zewnętrznych, czyli tak zwanego Grzybka. Będzie to inwestycja, która na pewno ucieszy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale dodatkowo jest to kolejny impuls do rozwoju gospodarczego Polkowic, bardzo potrzebny w tych trudnych covidowych czasach. Warto też podkreślić że otrzymane wsparcie to wynik dobrej współpracy naszego samorządu ze stron rządową, a sam uruchomiony mechanizm bezwzględnie wpływa pozytywnie na stan finansów samorządów w Polsce – uważa burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

To nie koniec środków pochodzących z funduszu Polski Ład dla polskich samorządów. W połowie listopada ruszy kolejny nabór do Programu Inwestycji Strategicznych. O tym, kto otrzyma kolejne środki oraz w jakiej wysokości, mamy się dowiedzieć jeszcze przed końcem tego roku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach