19 listopad 2021

Policjanci zachęcają: Jutro sprawdzisz światła swojego auta za darmo

fot. KPP w Polkowicach
Policjanci z Polkowic zachęcają do bezpłatnego sprawdzenia świateł pojazdu. Jest to możliwe już jutro dzięki ogólnopolskiej akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Do akcji włączyli się policjanci i stacje kontroli pojazdów na terenie Polkowic i Chocianowa.
REKLAMA

Celem akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" jest zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz na jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu. Mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu w tym świateł jest szczególnie istotne. Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Wszystkich kierowców zapraszamy jutro do poniżej wyszczególnionych stacji diagnostycznych, które przyłączyły się do policyjnej inicjatywy pn. "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

  • AutoCentrum - ul. Bracka 1A, Polkowice
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Krzywa 3, Polkowice
  • Stacja Kontroli Pojazdów, Głogowska 17A, 59-140 Chocianów

Działania pn. "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" z udziałem powyższych stacji diagnostycznych oprócz 20 listopada zostaną powtórzone 4 grudnia bieżącego roku.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polkowicach